כיבוי אש

כיבוי וגילוי אש

כשמדובר באש, מקרים רבים עם נפגעים יכולים להימנע על ידי שימוש במערכות מתאימות ובדיקת תקינותם. שריפה שמתחילה יכולה לצאת מהר מאוד מכלל שליטה ולגרום לאסון במבנה סגור. במידה ויש במקום מערכות כיבוי אש תקינות או ציוד זמין ותקין, השריפה יכולה להסתכם בנזקים קלים בלבד, ללא פגיעות בנפש.

במידה ומתחילה דליקה בביתכם או במשרד, עליכם לנסות להשתלט עליה ולא לתת לה לצאת מכלל שליטה. התקשרו אל כיבוי אש שישלחו כבאית בכל מקרה, ונסו על ידי ציוד כיבוי אש להשתלט על מוקד השריפה. כמובן שאם האש מתפשטת או חזקה, או מסכנת חיים עדיף שתתרחקו ותשאירו את העבודה לצוות כיבוי אש מקצועי. אבל במקרה שמדובר על שריפה מקומית קטנה השתמשו במטף כיבוי אש אשר אמור להימצא בכל בית ובוודאי שבכל משרד.

כיבוי אש

מערכות כיבוי אש

ברוב המשרדים יש כיום מערכות ספרינקלרים שמופעלות אוטומטית במקרה ומתפרצת שריפה בבניין. כדי שמערכות כיבוי אש אלו יעבדו בצורה תקינה עליהם להיות מתוחזקות באופן קבוע על ידי אנשים שהוכשרו לכך. מערכות שאינן תקינות עלולות לא לפעול ברגע האמת ולהשאיר את הדיירים או העובדים חסרי יכולת אל מול האש.

ציוד כיבוי אש שאינו תקין יכול להוביל לכך ששריפה ממוקדת וקטנה, תתפשט לשריפה מסכנת חיים. אש מתפשטת במהירות ועלולה להפתיע ולכלוא אנשים במקרים מסוימים, ומכאן החשיבות של מוכנות ושל ציוד כיבוי אש תקין. הקפידו על כך ואולי תמנעו אסון בביתכם או במקום עבודתכם

תוכן

נושאים באתר