מטבחים בסגנון מודרני

מטבחים בסגנון מודרני

כל מי שפתח טלוויזיה בעשור האחרון לא היה יכול שלא להיתקל באיזה מטבח מעוצב שקפץ עליו מהמרקע כבא להורגך, ואתם, השכמתם לחפש על המטבח באינטרנט. בין אם מדובר במטבח בוילה של סדרת הריאליטי האח הגדול, במטבחים של תוכניות הבישול (כמו קרב סכינים, במטבח עם אהרוני, עושים שוק עם גיל חובב או מאסטר שף), בין אם מדובר במטבח שמופיע במרכזה של סוגיית עיצוב מטבחים הנידונה בתוכנית לייף סטייל בערות ביית פלוס, או אם מדובר באיזה מכשיר חשמלי שיכול לאפות פנקייקס בעשרים שניות, והוא מוצג בערות הקניות בפינה אסטטית למראה של מטבח יפה תואר. כך או כך: אם אתם בדיוק שוקלים איזה חלק לשפץ בבית או אם אתם בדיוק בונים בית חדש – אין ספק שהמטבח שראיתם בטלוויזיה יושב לכם בירכתי הראש ומחכה שתחפשו אותו.

מטבח בסגנון מודרני

מטבחים פשוטים

הבעיה היא שהמטבחים שמצטלמים טוב כל כך הם תמיד כל כך סטריליים, בעלי קוים נקיים ומשטחי עבודה אין אופיים עם דלתות סימטריות ונישות למיקסר שיוצא מתוך השיש, גומחה לפאנל של המדיח ומנדף שואב אדים מעל הכיריים הקראמיות. במילים אחרות: זה לא מטבח בכלל, זו הביאנאלה השנתית לעיצוב, זה פיאסקו מעוצב כהלכה בגלריה לאומנות עכשווית וזה תמיד כל כך מרשים שממש, אבל ממש חבל להתחיל לבשל בתוך דבר כזה. לא חבל להתחיל ללכלך את כל החן הזה? ולמה מחשבה כזו שעולה היא רלוונטית? בגלל שבעוד מטבח לא חייב להיות יפה, הוא כן חייב להיות שימושי, נוח ומעודד יצירה בתוכו בנועם.

כלומר: אתם לא רוצים את המטבחים היפים האלה, לא באמת, מה שאתה באמת רוצים זה מטבח שיהיה לכם כיף לעבוד בו, כזה שיעודד אתכם לחזור מהעבודה עם שקיות מלאות בכל מיני דברים שכיף לעשות איתם פלאים במטבח שלכם: פעם תקנו בצק עלי פילו ותעשו ניסיונות של טיגון חביתה עם תחתית פילו פריך. פעם תחליטו לעשות פסטו במו ידיכם (צריך רק צנצנות ריקות למילוי, בלנדר, פרמזן, אגוזי פקאן וקליפורניה והמון, המון עלים של בזיליקום!) ופעם תחליטו על דייט מגניב בו אתם מבשלים ליקירתכם הנוכחית ממש מולה, זה לא יכול להיות מקסים יותר. תחשבו על זה שהמטבח הוא לא רק השקעה עיצובית שמעלה את ערך הדירה, אלא ממש חדר עבודה שאמור לשדר כמה לגיטימי ורצוי להשתמש בו.

מטבחים מהממים

לכאורה זה מובן מאוד, אבל תחשבו על כמות הפעמים שקפצו אליכם חברים ואתם החלטתם להזמין לכבודם פיצה, לדוגמה. מילא זה שחבל על הכסף שלכם (תשעים שקל בממוצע למגש פיצה עם תוספות רגילות) אבל זה לא היה הרבה יותר כיף ובריא להרשים את החברים לאכול אוכל ביתי וטעים? אולי איזה מתכון סודי של אמא שלכם, מי יודע אולי אפילו פריקסה שכל החברים ייקחו חלק בהכנה שלו (אחד יכין סלט טונה, אחד יערוך שולחן וכו'). אם עיצוב המטבח יהיה כזה שיעודד אתכם להגיע הבית ולגשת לעבודה בכיף, ולא להימרח מרוב עייפות מול הטלוויזיה בתקווה למשלוח מאיזה פיצה קרובה, הרי שזה הכי אידיאלי. זכרו שמטבחים הם החדרים בהם גדלנו בתור ילדים, מסתובבים בין הרגליים של אמא. אז בשיפוץ הבא בבית תבחרו במטבח ותבחרו איזה קטלוג נחמד של מטבחים כפריים מעץ מלא בסגנון רטרו של פעם, כי מה שמחמם את הלב חייב גם לחמם את הנפש.

תוכן

נושאים באתר