מנתח פלסטי

מנתח פלסטי – תעודות והכשרה

חשוב לוודא כי המנתח הפלסטי שהגעתם אליו עבר את ההכשרה הנדרשת ורשאי לנתח. ראשית, עליו להיות רופא בעל תואר מוסמך ברפואה במדינת ישראל, הליך אשר אורך כשבע שנים. שנית, עליו לעבור התמחות בתחום הכירורגיה הפלסטית בבית חולים מוכר מטעם משרד הבריאות ואת הבחינות, הליך שאורכו כשש שנים. בסופו של התהליך מנתח פלסטי יחזיק בתעודה של מנתח פלסטי מומחה ויהיה רשאי לבצע ניתוחים פלסטיים.

ניתוחים פלסטיים

ניתוחים פלסטיים לצורכי יופי ולצורכי בריאות

חשוב להבדיל בין ניתוחים שנעשים לצורכי יופי ואילו הנעשים מסיבות בריאותיות. בשנים האחרונות ישנה מגמה הולכת וגדלה של ניתוחים פלסטיים, הן כתופעה המשקפת את גודל החשיבות הניתנת להופעה חיצונית והן כניתוחים שנעשו לשם תיקונים פגמים ובעיות בריאותיות. ניתוחים פלסטיים לצורכי בריאות מובדלים מניתוחים פלסטיים לצורכי יופי, בכך שמטרתם לשפר את מצב בריאותו של המנותח ולא את מראהו.

ניתוחים פלסטיים – הבל היופי ושקר החן

רוב האנשים מכירים את תוכנית הטלוויזיה  "הברבור". מהותה של התוכנית כשמה כן היא – הפיכת נשים שמוגדרות כברווזון מכוער לברבור היפיפה, כפי שמוכר לנו בסיפור הילדות. במהלך התוכנית כל אישה נלקחת לאבחון בו מוגדר המסלול של טיפול "עשרת אלפים" המתוכנן עבורה. כל טיפול כולל בתוכו מפגש עם מבחר מומחים כגון רופא שיניים, פסיכולוג, מטפל ומנתח פלסטי. כל המטופלות עוברות ניתוחים פלסטיים רבים תחת ידיו האמונות של מנתח פלסטי מקצועי, דוגמת ניתוחי הצמדת אוזניים, שאיבת שומן, ניתוח אף, הגדלת חזה ואפילו מתיחת פנים. בסוף התוכנית מוצגת המשתתפת עם תמונתה מלפני התהליך וכך בעצם ניתן לראות את כברת הדרך הגדולה שעברה מברווזון מכוער עד לברבור יפה. הברבור כאמור נראה מאוד שונה מאז ימיו כברווזון ואושרה של המתמודדת ניכר על פניה, אחרי הכל היא הגשימה חלום להיראות כפי שדמיינה.

ניתוחים פלסטיים – כל אחד והחלום שלו

במחקר שבוצע לאחרונה בישראל, נמצא כי כ40% מן המשתתפים סברו כי ניתוח פלסטי ישפר את ביטחונם העצמי, האם כך הדבר? אם עד לא מזמן היה נדמה כי ניתוחים פלסטיים היו מנת חלקן של הנשים, הרי שמן המחקר עולה נתון מפתיע – רבע מן הגברים ענו כי הם שוקלים לבצע ניתוח פלסטי. מסתבר שהפופולאריות של הניתוחים עולה בכל העולם, בכל מין ובכל גיל, כך שגם הפלח הצעיר שבאוכלוסייה (כבר בגיל העשרה) פונה להתייעץ עם מנתח פלסטי להשגת המראה הנשגב. כפי שהלבנת שיניים והסרת שיער נחשבים לטיפול סטנדרטי להשגת מראה אסתטי ויפה, כך בשנים האחרונות הפך ניתוח פלסטי לדרך לגיטימית ונפוצה להגיע למראה הנחשק.

תוכן

נושאים באתר