פרקטים – טבעי או סינטטי

פרקטים

רבים האנשים שלא יודעים להבדיל בין פרקטים מעץ מלא לבין פרקט למינציה, מאחר וכאשר מסתכלים עליהם ממבט ראשון, כאשר הם כבר מותקנים, הם נראים זהים לכל דבר. אך למעשה ההבדל ביניהם הוא עצום. פרקטים מעץ מלא הם פרקטים העשויים מעץ טבעי ואילו פרקט למינציה עשוי מחומר סינתטי עליו מודבקים תצלומים של עץ. ההבדל מתבטא גם באיכות החומר, גם במחיר, גם בצורת התחזוקה של הפרקט וגם באורך החיים של רצפת העץ.

על מנת לדעת לבחור בין פרקטים מעץ מלא לבין פרקט למינציה עלינו לבחון מספר דברים:

  • איזה מקום אני עומד לרצף ברצפת פרקטים, ובאיזה סגנון אני רוצה את רצפת הפרקטים.
  • מהו התקציב שיש לי, כי כמו שכבר אמרנו פערי המחירים בין רצפת פרקטים מעץ טבעי לרצפת פרקט למינציה הם גדולים מאוד. גם בתוך כל קטגוריה יש טווח רחב של איכויות שמתבטא היטב במחיר.
  • כמה זמן מתכננים להיות בבית. האם הוא מועמד למכירה או להשכרה האם אנחנו הולכים לבלות בו עוד שנים ארוכות ועוד.
  • אם הדירה עומדת למכירה, האם אנו עושים זאת בשביל להשקיע בה על מנת שערך הדירה יעלה?
  • האם יש ילדים בבית? כמה תנועת הולכי רגל יש במקום בו אנו רוצים לרצף מחדש.

התשובות שניתן לכל השאלות הללו בסוף יכתירו את הבחירה שלנו.

פרקטים - טבעי או סינטטי

נענה על השאלות כל השאלות ביחד:

אם אתם רוצים לרצף את ביתכם שנמצא בשכונה בה כל שדרוג של הבית מעלה את ערך הבית, ואתם באמת מתכוונים להעמיד אותה למכירה, אז כנראה שישתלם לכם לרצף את הרצפה בפרקטים איכותיים שיעלו את ערך הדירה. אם אתם לא מתכוונים למכור את הדירה אך מתכוונים לשהות בה למשך השנים הבאות, ובנוסף לזה אתם לא מסוג האנשים שמרצפים את הדירה כל כמה שנים, גם יהיה מומלץ לרצף בפרקטים מעץ מלא שמחזיקים זמן רב יותר מהפרקט למינציה. אם אתם כן מחליפים רצפה אחת לכמה שנים יהיה זול יותר ומשתלם יותר לרצף אותה בפרקט למינציה.

כמובן שהכול תלוי גם בתקציב. אם התקציב מאפשר לך רכישה של פרקטים איכותיים מעץ מלא, כמובן שזה יהיה עדיף לך, אך אם לא תאלץ להסתפק ברצפת עץ העשויה מחומר סינתטי.

דבר נוסף שחשוב מאוד לקחת בחשבון הוא כמו שאמרנו תנועת הולכי הרגל בבית – אם יש בביתך תנועה עירה של משפחה מורחבת וחברים שבאים לבקר לא מעט כמובן שיהיה צורך ברצפה איכותית מעץ מלא, פרקטים לא איכותיים יתבלו ויהרסו מהר מאוד וחבל יהיה על ההשקעה.

תוכן

נושאים באתר