ציוד למסעדות

חלום של מסעדה

בעלות על המסעדה הוא חלום הרווח בקרב אינספור אנשים ברחבי העולם. מסיבה כלשהי, הרומנטיקה של המזון  היא בעלת עוצמה עצומה שמשפיעה על מחשבות של רבים.   רבים רוצים לפתוח מסעדה קטנה משלהם בפינה שקטה של ​​עיר מגוריהם. הם רוצים להיות מסוגלים להגיש מזון באיכות גבוהה ללקוחות שמגיעים על בסיס יומי, אך גם לגרוף רווחים נאים. אך עם זאת, מבחינתם, זה יותר האהבה שהם רוצים לתת דרך האוכל מאשר הרצון לכסף.  למי שנחוש לנהל עסק מזון כזה, רכישת ציוד למסעדות איכותי הוא הדבר החיוני ביותר בתור התחלה.

העיצוב הוא החלק האחרון בהקמת מסעדה

אנשים מבלים יותר מדי זמן בלחשוב על איך הם רוצים לעצב את המסעדה שלהם ואיך היא תראה כאשר הם יפתחו את שעריה בערב הראשון שלה. הם אפילו שוקלים את התפריט חודשים על גבי חודשים, מנסים להחליט אלו מנות ייתנו את תחושת העליונות של המסעדה. אבל כולם, כמעט ללא יוצא מן הכלל, מתעלמים מהחלק החשוב ביותר של התהליך. אף  שף לא יחתום על הקו המקווקו בחוזה ללא הבטחה שיש לו את הציוד למסעדות וכל הכלים במקצועיים שהוא צריך.

הציוד והכלים הנדרשים להגשת תפריט ברמה

רמת הכלים המשמשים במטבח מסעדה צריכה להיות גבוהה. עם ציוד למסעדות באיכות ירודה, השפים לא יכולים לבשל אוכל יותר מרמה בינונית. תפריטים באיכות גבוהה צריכים סטנדרטים טובים של כלים כדי שהאוכל באמת יצא טוב.

ציוד למסעדות

אפילו המטבח הפשוט ביותר במסעדה דורש כמות מדהימה של ציוד שצריך לקנות. פריטים גדולים כגון תנורי גריל, נדרשים להיות איכותיים כדי לבשל את המזון כמו שצריך. מקומות לאחסון מזון גולמיים עבור תקופות זמן ארוכות, דבר הכולל רכישת מקררים ומקפיאים, וכדו'. דברים אלו מהווים את נקודת המרכז של המטבח המודרני במסעדות.

ישנם פריטים נוספים, קטנים יותר, אשר נצרכים במטבח מסעדה על מנת לאפשר לו לתפקד כראוי. כמו למשל סכינים, מזלגות וכפות, כאשר זה כולל פריטים מקצועיים המיוחדים רק למסעדות, כגון סכינים לדגים, סכינים לבשר, מזלגות למנה עיקרית ומזלגות לתוספות, כפיות ללפתן או כפיות למוס וכו'. אם מדיח כלים אינו מסוגל מסיבה כלשהי לשטוף סכו"ם בקצב מספיק מהיר וברמה מספיק גבוהה זה יכול בקלות לגרום לאנשים לקום וללכת, אפילו באמצע האוכל…

סכינים הם הדבר האהוב על שפים. הם צריכים שיהיה להם מבחר גדול של סכינים בעלי להבים שונים על מנת שיוכלו להתמודד עם כל דרישה במטבח.  למעשה, סכינים הם הכלי הבסיסי ביותר שקיים במטבח, ולכן הם צריכים להיות מקצועיים ביותר.

לסיכום

ישנם דברים רבים נוספים שיש לשקול רכישה שלהם כאשר רוכשים ציוד למסעדות. מאמר זה לא כיסה אפילו חלק קטן מהציוד שריך לרכוש. סירים, מחבתות, כיריים ועוד דברים רבים. הדבר הטוב ביותר הוא להתייעץ עם אנשי מקצוע שיש להם ניסיון רב באבזור מסעדות ולבקש מהם הנחיות לגבי רכישה ציוד למסעדות.

תוכן

נושאים באתר