רישום פטנטים

מרעיון לפטנט

אם יש לכם רעיון טוב שאתם רוצים להפוך מרעיון לפטנט אותו תוכלו לרשום ולעשות ממנו כסף, כדאי שתכירו מעט את עולם הפטנטים, התהליך של רישום פטנטים, מה זה כולל וכמה זה עולה.

אז מה נדרש על מנת להפוך פטנטים למוכרים? אלו השלבים אותם צריך לעבור כדי להפוך את הרעיון שלכם לפטנט רשום:

ראשית עליכם לבדוק שלא קיימים פטנטים כאלו כבר. במידה ואתם רוצים לרשום פטנטים שכבר קיימים, או שבתהליכים של רישום, לא תוכלו לעשות זאת. כדי להימנע ממצב כזה, עליכם לעשות קודם כל חיפוש פטנטים ולנסות למצוא האם כבר יש פטנט כמו שלכם שקיים.

על מנת לעשות חיפוש פטנטים יעיל, כדאי שתתחילו בכוחות עצמכם באינטרנט. במידה ולא מצאתם שום רעיון או פטנט זהה או דומה לזה שלכם, כדאי שתפנו למשרד שמתמחה בתחום של רישום פטנטים, שיעשו גם הם חיפוש רציני, כיוון שהם מתמחים בכך ועובדים עם מגוון מאגרי מידע בתחומים שונים שיכולים לסייע להם למצוא דברים שאתם לא תוכלו למצוא דרך חיפוש רגיל באינטרנט.

רישום פטנטים

לאחר השלב של החיפוש, צריך לעבור לשלב של עריכה ושל רישום פטנטים. אם אתם חושבים שמדובר על הליך קצר ופשוט יחסית אתם טועים. רישום פטנטים הוא תהליך ארוך שיכול להימשך מספר שנים. הוא מתחיל בהגשת בקשת רישום לרשם הפטנטים, שצריך לבדוק כי לא קיים כה פטנט כבר ולא נרשמה בקשה זהה או דומה.

רישום פטנטים נעשה מקומית בכל מדינה וחשוב מאוד שיירשם במקומות הנכונים, בהם אתם הולכים לצאת עם הפטנט, כיוון שרישומו במדינה אחת, לא מגן עליו במדינה אחרת.

תוכן

נושאים באתר